Lindessa Naaldwijk groeide uit zijn jasje. Een nieuw pand, zes deuren verderop, bood de kans om de winkel opnieuw vorm te geven. Maar hoe combineer je een luxe uitstraling met een praktische indeling? Eigenaresse Willemijn ontdekte de presentatiesystemen van Perfotube en raakte in gesprek met Frans van Heerdt (Atrium Interieurgroep) om het interieurontwerp verder vorm te geven. Frans schetste een ophangsysteem met zachte rondingen, perfect passend bij de winkel. Perfotube zorgde voor de technische uitwerking van de middenunits en wandopstellingen in een bronsachtige poedercoating met subtiele metallic glans.
Om de luxe uitstraling te combineren met een functionele inrichting, moest elk detail kloppen. “Geen onnodige perforaties of zichtbare bevestigingen”, zegt Frans. Daarom zijn de staanders van de wandstellingen alleen aan de achterzijde geperforeerd, zodat kleding en accessoires strak worden gepresenteerd. Ook de confectiebeugels kregen een aangepaste ophangconstructie. “Ze worden via de achterkant in de staanders gehangen, zodat de ophanging volledig uit het zicht blijft”, legt hij uit.
De ronde vormen – in de achterwand van de balie, de middenunits en de wandstellingen – versterken dat verfijnde karakter. “Geen haakse hoeken, maar vloeiende lijnen die richting de wand lopen. Dat oogt zachter en sluit perfect aan bij de sfeer van Lindessa”, aldus Frans.
Ook de paskamers moesten stijl en gebruiksgemak combineren. Perfotube ontwikkelde hiervoor stalen gordijnstangen op maat, met een stevige, naadloze bevestiging. “De ronde gordijnrails kunnen eenvoudig losgekoppeld worden, wat handig is bij onderhoud en bijdraagt aan de strakke uitstraling”, zegt Frans.
De flexibiliteit van het systeem komt ook terug in de middenunits. “Voor verschillende productgroepen ontwierpen we varianten op maat, gecombineerd met standaard accessoires”, vertelt hij. “Sommige met een tussenstang voor BH’s op twee niveaus, andere open voor badmode en nachtkleding. Zo blijft de winkel eenvoudig aan te passen aan de collectie.” Zelfs de vloerplaten kregen een ronde afwerking, in lijn met de rest van het ontwerp.
De keuze voor materialen en kleuren maakt het plaatje compleet. De stalen elementen kregen een warme bronskleur met een subtiele metallic glans. “Het geeft net dat beetje extra luxe”, zegt eigenaresse Willemijn. Perfotube liet alle stalen onderdelen in de gewenste kleur poedercoaten, zodat ze perfect aansluiten bij de rest van het interieur. De combinatie met een licht eikenhouten vloer en tinten als lichtroze, terra, goud en aubergine zorgt voor een warme, uitnodigende sfeer. Blikvanger bij binnenkomst is de gigantische roze catwalk, die direct de aandacht trekt en de ruimte een speels, maar stijlvol karakter geeft.
Een goed ontwerp valt of staat met de uitvoering. “Frans wist precies wat we zochten en vertaalde dat naar een slim ontwerp”, zegt Willemijn. “Perfotube dacht vanaf het begin mee over de technische kant en werkte alles tot in detail uit.”
Volgens Frans is deze manier van samenwerken ideaal. “Ik lever een schets aan en Perfotube regelt de rest: van engineering tot poedercoaten en levering op locatie. Dat werkt gewoon goed.” Het eindresultaat? Een winkelinterieur dat luxe uitstraalt, praktisch is en meebeweegt met de collectie. Een samenspel van vakmanschap, slimme engineering en maatwerk in staal.
Neem dan rechtstreeks contact op met Perfotube.