De verhuizing van een houthandel is een gecompliceerde operatie. Verhuizen de stellingen mee, of niet? OHRA voorzag Houthandel van Deuveren van advies en sloot aan bij de planning van de klant. Daarnaast kregen de stellingen op de nieuwe locatie een op maat gemaakte kleur.
“Houthandel van Deuveren is sinds 2017 klant bij ons. Toen men in 2021 een verhuizing plande naar twee aangekochte bedrijfsruimten, namen zij opnieuw contact met ons op”, zegt Berry Vanneer, Salesmanager van OHRA Nederland. “We hebben toen gewikt en gewogen, of het een goed idee was om de stellingen uit het oude pand mee te verhuizen. Uiteindelijk besloten we unaniem om dit niet te doen, vanwege de (de)montagekosten, maar bovenal omdat de houtvoorraad tussentijds ergens heen zou moeten. De houthandel besloot om de bestaande stellingen te koop aan te bieden en nieuwe stellingen bij ons af te nemen. Natuurlijk hebben wij hierbij meegedacht over de meest optimale opslagcapaciteit en welk stellingtype het meest geschikt was voor de verscheidene producttypen.”
De houthandel was zo tevreden met de ‘oude’ OHRA stellingen dat het bedrijf op de nieuwe locatie voor exact dezelfde oplossingen koos. “Toch zijn zij niet helemaal hetzelfde”, zegt Berry. “De typerende kleuren van de twee nieuwe panden zijn namelijk doorgetrokken naar de stellingen.” Tussen beide gebouwen is een dakconstructie geplaatst, om ook deze ruimte volledig te benutten. De stelling in het ene gebouw is RAL 7035 gekleurd, net zoals de lichtgrijze kleur van dit pand. Het andere gebouw heeft een rode kleur en de stellingen zijn daarom in RAL 3000 uitgevoerd. “Toen ik op de koffie ging, zag ik hoe mooi dit uitgepakt heeft. Er is echt een eenheid ontstaan met de gebouwen.”
De laatste tijd kiezen bedrijven vaker voor klant specifieke RAL kleuren, zo signaleert Berry. “Ik weet dat kleur-op-maat bij andere aanbieders vaak een significante meerprijs betekent. Bij ons zijn de extra kosten juist minimaal. Doordat wij een beperkte kleurtoeslag rekenen is de drempel laag om te kiezen voor een kleur die past bij het pand, of bijvoorbeeld de bedrijfskleuren. Daarnaast zien we dat bedrijven kleur ook gebruiken als bewegwijzering en als signaalkleur, om de verschillen in toelaatbare draagvermogens te benadrukken.”
Tijdens het bezoek liet Houthandel van Deuveren weten zeer tevreden te zijn over het werk van OHRA. De stellingen zijn inmiddels maximaal en optimaal gevuld. “Omdat de houthandel blijft groeien, denkt het bedrijf nu al na over een vervolgstap. We hebben al gesproken over het voortzetten van onze samenwerking. Naast het linker gebouw is namelijk nog een behoorlijk grote ruimte beschikbaar.”